İLÇEMİZDE, 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ VE 
MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY' U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
 
 
12.03.2019
 
 
 
                İstiklal Marşı' mızın 12 Mart 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "Milli Marş" olarak Kabulünün 98. yıl dönümü münasebetiyle, "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY' u Anma Programı" düzenlendi.
 
 
            İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT, İlçe Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan DURAN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Agah DEMİREL, Daire Amirleri, Gazilerimiz, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile Öğrenciler ve Vatandaşlarımızın katıldığı program; Kuyucak Belediye Kültür Merkezinde, Saat 10.00' da Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programda; günün anlam ve önemini belirten konuşma, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Gökşen ALICI tarafından yapıldı. Akabinde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY'  u anlatan sinevizyon gösterisi ile öğrencilerimiz tarafından okunan şiir sunusu gerçekleştirildi. 
 
 
 
        Dünyanın farklı bölgelerine ait enstrümanlar ile İstiklal Marşı okundu. Ardından Kuyucak İmam Hatip Ortakolu Öğrencilerinin düzenlediği İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelendi. Programda İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz, İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT tarafından ödüllendirilmesi ile program sona erdi.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri