29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
 
        Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 95. yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları 28 Ekim 2018  Pazar  günü saat 13:00 da Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Kabul töreni 29 Ekim 2018 Pazartesi günü  Kaymakamlık Makamında gerçekleştirildi. İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT  protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti.
 
 
        Cumhuriyet meydanındaki tören saat 10:30 da Kaymakamımız Sayın Yılmaz KURT, İlçe Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcilerimiz, Gazilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarımız katılımı ile başladı. Törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımız söylenerek şanlı Bayrağımız göndere çekildi.
 
 
        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT  yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programında  öğrencilerimizin  şiirleri ve gösterileri büyük beğeni ile izlendi. Program 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçemiz genelindeki  okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verilmesiyle devam etti.
 
 
        29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı İlçemiz Kuyucak Anadolu Lisesi Bando Takımının geçişi ile tören sona erdi.
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri