Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kader arkadaşları tarafından Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan 1920 günü, 23 Nisan 1924 tarihinden itibaren alınan karar ile Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.
 
23 Nisan 1929 tarihinde de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve her yıl 23 Nisan tarihinde tüm Türk Milletinin coşku, sevinç ve mutluluk ile kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıl Dönümü İlçemiz Cumhuriyet Meydanında, İlçe Kaymakamı Sayın Cengizhan ANKARA,  Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, İlçe Emniyet Müdürü Kadir ERCİYES, İlçe Jandarma Komutan Vekili Mustafa TAM ve Daire Amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Törene, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Atatürk Anıtına çelenk bırakması ile başlandı. "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimizin Anısına" 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam edildi. Akabinde törende çeşitli branşlarda yarışmalar düzenlenerek dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi ve  program şiir dinletisi ve halk oyunları gösterileriyle devam etti.
 
İSAY2 Galeri