23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
 
 
        GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİ
 
 
        Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları tarafından 23 Nisan 1920 tarihinde, Ankara' da, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmıştır. 23 Nisan 1924 tarihinden itibaren alınan karar ile Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. 23 Nisan 1929 tarihinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve her yıl coşku, mutluluk ve sevinç ile "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak kutlanmaktadır.
 
 
        ANITA ÇELENK SUNUMU
 
 
 
        Bu yıl 99. Yıl Dönümü kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; 23 Nisan 2019 Salı günü saat 09.30' da,  Cumhuriyet Meydanında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARADAĞ ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı. 
 
 
        İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT,  Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Agah DEMİREL, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Gökhan DURAN, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrencilerimiz ve Halkımızın katıldığı törende;  "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimizin Anısına" 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması eşliğinde göndere bayrak çekildi.
 
 
        23 NİSAN KUTLAMA TÖRENİ

 
        Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARADAĞ yaptı. Öğrencilerimiz tarafından şiirlerin okunması, halk oyunları ve dans gösterileri sunumu ile tören devam etti. İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT, çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül takdim ederek, tüm öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını tebrik etti.
 
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri