18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN
104. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA İLÇEMİZDE TÖREN DÜZENLENDİ
 
 
 
 
18.03.2019
 
        Tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Vatamızın Bölünmez bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı için bu uğurda canlarını feda eden Şehitlerimizin anısına; "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı” düzenlendi. 18 Mart 2019 Pazartesi günü, saat 10.30’ da, (Uğur Mumcu Parkı) Şehitler Anıtı önünde, İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT, İlçe Belediye Başkanı Metin ERTÜRK, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan DURAN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Agah DEMİREL, Daire Amirleri, Şehit Yakınları ile Gazilerimiz, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğrenciler ve Vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
 
 
 
                  İlçemiz Kaymakamlığının ve İlçe Belediye Başkanlığının, Şehitler Anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, Saygı duruşuna geçilmesi ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Himmet KAYALI yaptı. Buradaki törenin ardından Şehit Mezarları ziyaret edilerek dualar okundu.
 
 
 
       Akabinde, Yamalak Ortaokulu tarafından hazırlanan program için Kuyucak Belediye Kültür Merkezine geçildi. Programda, Oratoryo ve slayt gösterisinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili öğrenciler tarafından şiirler okundu, türküler söylendi. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçemiz Kaymakamı Sayın Yılmaz KURT’ un vermesiyle program sona erdi.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri